09

marca

Jak radzić sobie ze zwykłym chrapaniem?

Śpiąca kobieta chrapie?
Śpiąca kobieta chrapie?

Jeśli chrapanie jest po prostu uciążliwe, to można sonie z nim radzić różnymi sposobami. Po pierwsze można starać się zmienić pozycję podczas snu. Ważne, aby przyjąć inna niż spanie na wznak oraz mieć głowę położoną możliwie płasko, a nie na grubej, wysokiej poduszce.
Czasem na chrapanie mogą pomoc odpowiednie medykamenty, również te naturalne. Jednymi, z nich są różnego rodzaju suplementy diety, takie jak preparaty ziołowe, które pomagają w usuwaniu blokującej oddychanie wydzieliny. Przykładem takiego preparatu jest na przykład Snore Block. Jest to preparat w postaci tabletek, wytworzony na bazie ziół oraz naturalnych hormonów.


Czasem chrapanie wynika z wad anatomicznych dróg oddechowych, na przykład skrzywienia przegrody nosowej, czy przerostu mięśnia językowego i innych mięśni dróg oddechowych. W takim przypadku często konieczna jest interwencja chirurgiczna, mająca na celu usunięcie anatomicznych wad będących przyczyną chrapania.
leczenie chrapania
Nieraz przyczyną chrapania mogą być też różnego rodzaju alergie, które powodują podrażnienie dróg oddechowych, opuchlizny i tym samym utrudnienia w normalnym oddychaniu. Dlatego w takim wypadku ważne jest leczenie alergii lub przynajmniej łagodzenie jej objawów, które niekorzystnie wpływają na proces oddychania.
Jeśli chrapanie jest związane na przykład z otyłością, to ważnym czynnikiem w walce z nim jest po prostu zrzucenie zbędnych kilogramów. W przypadku zaś gdy chrapanie jest wynikiem zaburzeń hormonalnych, spowodowanych na przykład menopauzą, ważne jest podanie odpowiednich hormonów, celem uzupełnienia ich poziomu w organizmie, lub też farmakologiczne obniżenie poziomu innych hormonów, występujących w nadmiarze. Mogą tu pomóc standardowe leki stosowane w przypadku menopauzy. Oczywiście kuracja hormonalna wymaga konsultacji lekarskich.
Zresztą w każdym wypadku, zwłaszcza intensywnego i bardzo uciążliwego chrapania warto skonsultować się z lekarzem, który dokładnie zdiagnozuje problem i przyczynę chrapania oraz poradzi, jak radzić sobie z problemem w konkretnym przypadku. Ponadto w przypadku wystąpienia poważniejszych problemów, takich jak bezdech senny, lekarz będzie mógł odpowiednio wcześnie je wykryć oraz zaaplikować odpowiednie leczenie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sztukaspania