sea-590025_1280
11

lipca

Gdzie spędzić rodzinne wakacje w Polsce?

Turystyczna oferta Polski odżywa i zmienia się z roku na rok tak, że co raz częściej dorównuje popularnym, zagranicznym kierunkom wakacji. Bez znaczenia, czy wybierzemy góry, czy morze – wszędzie znajdziemy atrakcje na miarę własnych potrzeb.

Góry to idealny kierunek dla osób lubiących długie wędrówki i dużą dawkę aktywności. Według niektórych polskie góry to jedno z niewielu miejsc, w których można się wyciszyć i odpocząć. Pod warunkiem, że nie udamy się do zatłoczonych i komercyjnych miejsc, jak Zakopane. Plusem rodzinnego wypoczynku w górach jest fakt, że możemy wybrać się tam zarówno zimą, jak i latem, a liczba atrakcji nie zmaleje. A gdy już zwiedzimy wszystkie miejsca po naszej stronie granicy, zawsze można udać się do naszych sąsiadów.

Jeżeli interesuje nas mniej aktywny wypoczynek, powinniśmy zmienić kierunek i wybrać się na północ kraju, nad Morze Bałtyckie. Polskie plaże co raz częściej wygrywają z tymi w Egipcie czy Hiszpanii, a nasi chętnie jako kierunek swoich wakacji wybierają właśnie polskie wybrzeże. Komfortowe plaże, umiarkowanie ciepła woda, wieczorne zabawy, a w dzień atrakcje dla każdej grupy wiekowej to coś, co doceniają zarówno polscy, jak i zagraniczni turyści. Nadmorskie kurorty z roku na rok organizują różnego rodzaju imprezy – od pokazów pirotechnicznych, po kabarety czy komercyjne wydarzenia sportowe. Dzięki temu oprócz opalania i kąpieli w morzu każdy turysta może urozmaicić swój wolny czas.

Innym, równie ciekawym kierunkiem wakacyjnych wypraw dla polskich rodzin są Mazury. Kraina jezior i lasów, w której można zaznać prawdziwego spokoju, obcować z dziewiczą naturą, poznać historię, a w razie potrzeby dotrzeć do cywilizacji. Pojezierze Mazurskie to nie tylko miejsce dla wprawionych żeglarzy. To tu możesz rozpocząć swoją przygodę nawet, jeśli wcześniej Ty i Twoja rodzina nie mieliście do czynienia z żeglowaniem. W każdej z tych trzech stron znajdziemy coś, co nas interesuje.

Wakacje w Polsce to nie tylko wypoczynek, ale również i moc atrakcji na miarę najpopularniejszych miejsc, które znajdziesz na całym świecie. Dużą zaletą wakacji spędzanych w Polsce jest nie tylko ich często niższa cena (w porównaniu z zagranicznymi wyjazdami), ale również ciekawe rzeczy, które możemy zobaczyć i zrobić razem z całą rodziną.

Będąc na rodzinnych wakacjach warto zapoznać się z lokalnymi kartami rodzinnymi lub kartami turystów, dzięki którym możemy skorzystać z atrakcyjnych zniżek i benefitów dla aktywnych zwiedzających, a przede wszystkim dla najmłodszych. Rodzinne wakacje są kosztowne i miasta goszczące turystów zdają sobie sprawę.

Poniższy poradnik ma dać podgląd na najciekawsze atrakcje i miejsca, które warto zobaczyć z przyjaciółmi lub rodziną. Dzięki niemu będziesz mógł/mogła zdecydować, w którą stronę Polski się wybrać. Udanych wakacji!

Atrakcje turystyczne – Mielno i okolice

 Żródło https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Unie%C5%9Bcie_Ul._Morska.jpg
Żródło https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Unie%C5%9Bcie_Ul._Morska.jpg

Polskie miejscowości nadmorskie z roku na rok przyciągają co raz więcej turystów. Nie tylko ze względu na wysoką jakość infrastruktury hotelowo-restauracyjnej, ale również z powodu ciekawych atrakcji turystycznych skierowanych do całych rodzin. Samo Mielno to przyjemny, nadmorski kurort, w którym znajdziesz hotele, restauracje, sklepy, spa, i przede wszystkim – piękną, polską plażę. Dużym plusem Mielna jest niewielka odległość od większych miast (Koszalin czy Słupsk), w których znajdziesz dworzec kolejowy czy nowoczesne galere handlowe. Wbrew pozorom wakacje nad Morzem Bałtyckim to nie tylko kąpiele słoneczne i wodne. To również możliwość aktywnego i ciekawego wypoczynku dla każdej grupy wiekowej. Oto niektóre z nich:

Wioska hobbitów

źródło https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Wioska_Hobbitow,_Sierakowo_Slawienskie.jpg
źródło https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Wioska_Hobbitow,_Sierakowo_Slawienskie.jpg

Prawdziwa gratka dla miłośników fantasy i sagi J.R.L. Tolkiena – wioska hobbitów. Miejsce idealne dla całych rodzin. To nie tylko drewniane chatki i magiczna scenografia. To również miejsce warsztatów dla dorosłych i najmłodszych. Ponadto w Wiosce Hobbitów organizowane są imprezy grupowe oraz różne inne atrakcje takie, jak: wycieczka wozem elfów czy gry terenowe. Na miejscu spotkamy lokalnych mieszkańców, którzy specjalnie dla gości przeobrażają się w hobbitów, elfy, rycerzy, strażników i inne postaci z powieści Tolkiena. To świetna alternatywa na spędzenie jednego dnia z całego naszego urlopu nad Morzem Bałtyckim. Adres: Sierakowo Sławieńskie 15.

Ogrody Tematyczne Hortulusa

Hortulus ogród japoński
źródło https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Hortulus_ogr%C3%B3d_japo%C5%84ski_-_staw.jpg

Ogrody Tematyczne Hortulusa to jedna z dosyć znanych atrakcji turystycznych, oddalona ok 19 km od samego Mielna. Z roku na rok bije rekordy popularności, szczególnie wiosną i w miesiącach letnich, kiedy to krzewy zielenieją, kwiaty kwitną, a całe miejsce ożywa. Największą atrakcją jest ogromny labirynt po którym kieruje się ludzi patrząc z ponad 19-metrowej wieży widokowej. Oprócz labiryntów w kształcie kwadratu, koła i ośmioboku możemy odwiedzić tam sklep z bylinami i różnymi innymi roślinami. Ciekawostką jest fakt, że ze względów bezpieczeństwa podczas burzy wejście na wieżę jest zabronione. Do dyspozycji odwiedzających są mapy i karty do gry, która polega na zdobyciu labiryntu (dodatkowo płatne).

Park Wodny Jan w Darłówku

źródło : https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Widok_z_latarni_w_Darlowie_na_plaze_01.JPG
źródło : https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Widok_z_latarni_w_Darlowie_na_plaze_01.JPG

Park Wodny Jan to idealna alternatywa na pochmurne i deszczowe dni, w które kąpiel w morzu i wypoczynek na słońcu jest niemożliwy. To doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi. Do dyspozycji odwiedzających jest powierzchnia kryta oraz basen zewnętrzny z miejscem do leżakowania i zabaw. Na dzieci i młodzież czeka dzika rzeka, a na dorosłych jacuzzi. Park Wodny Jan jest oddalony od Mielna ok. 50 km.

 

 

 

Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych


Wbrew pozorom nie jest to impreza plenerowa dla pasjonatów i mężczyzn. To zlot, który przyciąga z roku na rok całe rodziny. Na miejscu możesz nie tylko obejrzeć wojskowe i zabytkowe pojazdy. Za odpowiednią opłatą masz szansę na przejażdżkę amfibią czy innym wojskowym pojazdem. Na wygłodniałych i spragnionych czeka wojskowe jedzenie i piwo, a dla najmłodszych soki i napoje, a także moc atrakcji. To również szansa na pokazanie historii kolejnym pokoleniom. Zlot odbywa się co roku w Darłowie, na tzw. “patelni”.

Bunkry Bluchera w Ustce

Położone przy plaży bunkry to prawdziwa historia pochodząca z czasów II wojny światowej. Każdego roku przyciąga setki osób z całej Polski. Głównie rodziny z dziećmi. Na gości czekają interaktywne atrakcje i ciekawe zwiedzanie bunkrów z przewodnikiem. Ich dużą zaletą jest fakt, że działają przez cały rok – w różnych godzinach. Oprócz zwykłej działalności, na turystów czekają okolicznościowe imprezy, które odbywają się już od pierwszej majówki. Towarzyszą temu gry i zabawy dla najmłodszych, konkursy z nagrodami, tradycyjne wojskowe jedzenie i nie tylko. Po zwiedzaniu bunkrów warto udać się na ustecką plażę zachodnią, szeroką i mniej zaludnioną.

Park Miniatur Latarni Morskich Niechorze

źródło https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Niechorze,_Park_Miniatur_Latarni,_miniatura_latarni_w_Ko%C5%82obrzegu_(Aw58MW).jpg
źródło https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Niechorze,_Park_Miniatur_Latarni,_miniatura_latarni_w_Ko%C5%82obrzegu_(Aw58MW).jpg

To miejsce przyciągające każdego roku rodziny z dziećmi. Miniatury najwspanialszych i najbardziej charakterystycznych latarni morskich w Polsce. Same budowle zostały odtworzone w skali 1:10. Spacer po Parku Miniatur to ok 45 minut świetnej zabawy dla dzieci i młodzieży. W ciągu jednego dnia możesz zwiedzić całe polskie wybrzeże – od Świnoujścia po Krynicę Morską. To nie tylko szansa na rozrywkę, ale również i na edukację dla młodzieży.

 

 

Nocleg w Mielnie i okolicach

Jeżeli szukasz komfortowego noclegu w Mielnie i okolicach zapoznaj się z ofertą Blue Marine – to wygodny ośrodek, który gości setki turystów każdego sezonu. Dlaczego ośrodek ten cieszy się tak dużą popularnością? Głównie dzięki swojej lokalizacji – z dala od zgiełku nadmorskich kurortów i jednocześnie blisko czystej i urokliwej plaży (zaledwie 150 metrów). Dużą zaletą ośrodka jest własna restauracja, w której szef kuchni serwuje zdrowe i pożywne dania. Miejsce przyjmuje gości przez cały rok. Blue Marine to ośrodek, który spełni wszystkie oczekiwania najbardziej wymagających gości. http://www.bluemarine.pl/

Pieniny – poznaj je z bliska!

Pieniny to jedno z najwspanialszych pasm górskich w Polsce – każdego roku przyciągają one dziesiątki tysięcy turystów z całego kraju. Pomimo że są one kojarzone zazwyczaj z Trzema Koronami oraz rwącymi wodami Dunajca, Pieniny oferują znacznie więcej atrakcji.
Co warto o nich wiedzieć? Gdzie warto się zatrzymać?

Pieniny należą do pasma Karpat, położone są w południowej Polsce, ale swoim obszarem zajmują także północne granice Słowacji. Geneza powstania tych niesamowitych gór do dzisiaj przysparza wielu trudności naukowcom. Obecnie przyjmuje się, że Pieniny powstały na dnie mórz i wypiętrzały się na przełomie kilku epok geologicznych.

Obecnie Pieniny stanowią olbrzymią atrakcję na skalę Europejską – szacuje się, że są one drugim, najczęściej odwiedzanym pasmem górskim w Polsce tuż po Tatrach. Nie powinno to dziwić, gdyż turystów do odwiedzin zachęca nie tylko wspaniała przyroda, ale i bogata infrastruktura. Pieniny przyciągają osoby w każdym wieku: liczne atrakcje znajdą tu dzieci, osoby dorosłe, seniorzy. Warto wiedzieć, że to właśnie tutaj w roku 1932 założono pierwszy w Polsce park narodowy i nadano mu nazwę Pienińskiego Parku Narodowego.

Na szlaku…

źródło https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Pieniny_-_g%C3%B3rskie_polany.jpg
źródło https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Pieniny_-_g%C3%B3rskie_polany.jpg

Piękne krajobrazy, duże przewyższenia oraz niesamowita przyroda sprawiają, że większość turystów przyjeżdża w Pieniny z myślą o pierwszych wędrówkach. Doskonale opisane szlaki piesze ciągną się kilometrami wzdłuż wąwozów i szczytów, przez co każdy turysta bez trudu wybierze dla siebie wariant dopasowany do kondycji i wieku. W obrębie Pienin turyści znajdą również trzy schroniska PTTK („Orlica”, „Trzy Korony” oraz nad Durbaszką).

Szczawnica

źródło https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Szczawnica_a3.jpg
źródło https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Szczawnica_a3.jpg

Szczawnica jest miastem uzdrowiskowym, niezwykle chętnie odwiedzanym przez turystów. W obrębie miasta mogą oni liczyć nie tylko na liczne pensjonaty czy hotele. Szczawnica to przede wszystkim raz dla osób aktywnych – to właśnie stąd wychodząc najpopularniejsze szlaki na Sokolicę czy Trzy Korony. Również stąd turyści mogą wybrać się w pasjonujący rejs wartkimi wodami Dunajca pod opieką prawdziwego flisaka. Podczas spływu usłyszą oni liczne historie i legendy związane z tą okolicą.
Osoby ceniące uderzenia adrenaliny mogą również wziąć udział w spływach raftingowych. Odbywają się one tradycyjnymi trasami flisackimi, ale przy wykorzystaniu pontonów lub kanadyjek. Wszystko to pod czujnym okiem instruktorów.

Turystom przebywającym w Szczawnicy poleca się także wybrać kilka kilometrów za miasto, do rezerwatu Wąwóz Homole. Jego obszar obejmuje ok. 40ha. Przejście zielonym szlakiem przez dolinę trwa ok. 45 minut. Osoby bardziej wytrwałe mogą iść dalej i w ciągu 3 godzin dotrzeć do najwyższego szczytu Pienin – Wysoką (1050 m. n. p. m.).

Szczawnica to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. W obrębie miasta nie brakuje atrakcji dla najmłodszych – liczne place zabaw oraz boiska rekreacyjne pozwolą na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Po zakończonej zabawie siły zregenerować można w licznych restauracjach, karczmach czy kawiarniach.

Wody lecznicze

źródło https://commons.wikimedia.org/wiki/File:PL_Szczawnica_Dom_Nad_Zdrojami.JPG
źródło https://commons.wikimedia.org/wiki/File:PL_Szczawnica_Dom_Nad_Zdrojami.JPG

Szczawnica znana jest także jako miejscowość uzdrowiskowa. To między innymi tutaj znaleźć można jedną z wód mineralnych o wysokich właściwościach leczniczych. Ze względu na swoje właściwości oraz smak powszechnie nazywa się je szczawami.
Wód leczniczych skosztować można w Domu Zdrojowym, gdzie podziwiać można nie tylko wyjątkowy smak oferowanych produktów, ale także elegancką, odnowioną elewację budynku. Obecnie Dom Zdrojowy stanowi wierną replikę swojego pierwowzoru, który wybudowano w połowie XIX wieku.
Poza leczniczymi wodami turyści powinni oddychać pełną piersią – świeże górskie powietrze wpłynie pozytywnie na dotlenienie całego organizmu.

Serdecznie polecamy noclegi w luksusowych apartamentach w Szczawnicy. http://www.apartamenty-w-szczawnicy.com/

 

Dlaczego warto odwiedzić Hel na rodzinne wakacje?

źródło https://commons.wikimedia.org/wiki/File:View_of_Hel.jpg
źródło https://commons.wikimedia.org/wiki/File:View_of_Hel.jpg

Hel to miejsce wyjątkowe – zarówno historycznie, militarnie, jaki i geograficznie – ale także i przyrodniczo. Nic dziwnego, że przyciąga rocznie dziesiątki turystów. Gmina miejska Hel zaczyna się już w granicach Juraty i sięga aż do końca półwyspu – do helskiego cypla. Samo miasto Hel, malowniczo położone nad zatoką Gdańską jest cały rok odwiedzane przez turystów. Hel to jedna z najstarszych miejscowości naszego Pomorza – początkowo zdominowane przez protestanckich Niemców, a od odzyskania przez Polskę niepodległości zamieszkiwana niemal wyłącznie przez katolickich Polaków.
Wysunięty 33 km w morze „początek Polski” otaczają wspaniałe piaszczyste plaże, na których nawet w szczycie sezonu można znaleźć ucieczkę od tłoku i hałasu.
Tylko tutaj, na helskim wybrzeżu, ma się komfort wyboru plaży: od strony Zatoki Gdańskiej (wielkiego morza), cypla lub Zatoki Puckiej (małego morza). Jest to cecha bardzo cenna, ponieważ w zależności od pogody i kierunku wiatru można wybrać brzeg zapewniający nie tylko osłonę od wiatru, ale i bardzo różną temperaturę wody po obu stronach Półwyspu.
Środek cypla zajmuje szeroki las kuszący w lecie grzybami i jagodami, na rozgrzanych słońcem polanach. Tu na co dzień można spotkać zwierzęta: jeże, dziki, sarny a nawet lisy i zające. Trasy turystyczne i leśne ścieżki przyciągają zarówno spacerowiczów jak i miłośników jazdy na rowerach.
Przed wojną Hel rozrastał się bardzo intensywnie, stał się modnym, licznie odwiedzanym kurortem wczasowym. Dla polskich osadników zbudowano tu Kolonię Rybacką, dla coraz liczniejszej kadry wojskowej – Osiedle Oficerskie. Dziś te nazwy maja już tylko znaczenie historyczne, bo rybołówstwo przestało być głównym zajęciem Helan, a wojsko od 2010 roku gdy rozwiązano helski garnizon – drastycznie zredukowało tu swoją obecność.
Od 1936 roku odcinek półwyspu do Juraty aż do końca cypla zmilitaryzowano – tworząc tu Rejon umocniony Hel i na wiele lat turystyka musiała tu ustąpić celom wojskowym – powstawaniu w helskim lesie niezliczonych, militarnych budowli. Na końcu helskiego cypla zbudowano wtedy najpotężniejsza polską baterię – wsławione skuteczną obroną w 1939 roku stanowiska czterech dział 152,4 mm baterii im. Heliodora Laskowskiego. Skutecznie broniony do 2 października 1939 r. Hel był ostatnim niepodległym skrawkiem terytorium Rzeczypospolitej. Poddał się dopiero, gdy padły Modlin i Warszawa, gdy dalsza obrona został uznana za bezcelową. Dziś pozostałości baterii Laskowskiego to najcenniejszy polski zabytek militarny.
W czasie okupacji Niemcy zbudowali tutaj największą w owym czasie baterię stacjonarną świata – 3 działa 406 mm. W jej sześciu niezwykłych, ukrytych w helskim lesie budowlach wartych obejrzenia, wpisanych do rejestru zabytków, powstał 10 lat temu ogromny Helski Kompleks Muzealny zawierający Muzeum Obrony Wybrzeża, Muzeum Helu i Muzeum Kolei Helskich.

Aby odwiedzić poniższe atrakcje warto zarezerwować nocleg w Helu. Polecamy pensjonat rodzinny http://www.piesmorski.pl

Atrakcje Helu dla turystów

W samym mieście Hel czeka jeszcze na chętnych Muzeum Rybołówstwa w budynku starego kościoła protestanckiego i wiele wartych obejrzenia starych domów rybackich.
Ale nie każdego interesują przecież muzea czy zabytki – wszystkich odwiedzających Hel ucieszą dwa helskie porty – dostępny od niedawna dla odwiedzających, zbudowany przed wojną Port Wojenny i ciekawy do oglądania port rybacki. Długie na ponad 600 m molo spacerowe portu rybackiego jest magnesem przyciągającym spacerowiczów o każdej niemal porze doby. Czasy rybackiej świetności port ten ma już za sobą, port zmodernizowany i rozbudowany w latach 2001- 2004 jest bazą statków pasażerskich łączących w sezonie Hel z Gdańskiem, Gdynią i Sopotem, a liczne cumujące tu stateczki wożą turystów na rejsy wokół cypla. Zmodernizowane nabrzeża basenu jachtowego przyciągają licznych żeglarzy zarówno polskich, jak i zagranicznych.
W helskim Porcie Wojennym mieści się obecnie Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa „SAR” i stacjonuje wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia do poszukiwania rozbitków Morski Statek Ratowniczy SAR-3000 ORKAN.

 

Co warto zobaczyć na Helu?

Fokarium

 źródło https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Hel_fokarium.jpg
źródło https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Hel_fokarium.jpg

Pomiędzy portami mieści się fokarium Stacji Morskiej, dokąd warto iść zwłaszcza w porze karmienia tych zwierząt, zachwycających podwodnymi igraszkami. To miejsce częstych wycieczek szkolnych i rodzinnych. Oprócz pokazu karmienia na najmłodszych czekają specjalne prelekcje i wystawy edukacyjne.
Okolice portu i główna, gwarna arteria Helu – ulica Wiejska – pełne są niezliczonych barów, pubów i restauracji, gdzie kuszą przede wszystkim morskie specjały – ryby bałtyckie pod wszelkimi postaciami, ale także i wiele innych, smakowitych i różnorakich dań. Każdy znajdzie tu coś co zadowoli go zarówno smakowo jak i finansowo, bo wybór jest wielki.
Wielką wygodą dla turystów są bardzo liczne w Helu melexy, które sprawnie i cicho dowiozą chętnych zarówno z dworca do któregoś z licznych pensjonatów jak i potem na plażę, czy do restauracji na obiad.
Warto odwiedzić Hel o każdej porze roku – tu każdy znajdzie to, czego pragnie – jedni pustą plażę i bezkresne morze, inni zatłoczone gwarne restauracje, inni spokojne leśne spacery, a inni warte odwiedzenia zabytki i muzea. Hel to jedno z najbardziej nasłonecznionych miejsc w Polsce, o bogatej przyrodzie, z którą warto obcować.

Jurata i Jastarnia

Źródło https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jastarnia_molo.jpg
Źródło https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jastarnia_molo.jpg

Duża część turystów odwiedzających Hel odwiedza również Juratę czy Jastarnię. Spacery brzegiem morza, w otoczeniu sosnowych lasów, a także czyste i dosyć szerokie plaże to idealne miejsce dla całej rodziny.

 

 

 

 

Zmiana kierunku – Mazury

dzieci-na-mazurachJeżeli wolisz rodzinne żeglowanie na zamkniętych wodach, zapoznaj się z poniższym poradnikiem!

Dlaczego lubimy żeglować po Mazurach?
Mazury to co raz częściej wybierany kierunek rodzinnych wakacji. Nowoczesna (i nieustannie rozwijająca się) baza hotelowa, duża ilość restauracji i z roku na rok lepszy dojazd do kluczowych miejscowości sprawia, że chętniej decydujemy się na rodzinne mazurskie żeglowanie.

Ten region Polski to idealne miejsce na wakacje dla aktywnych rodzin, które nie boją się wyzwań i chętnie próbują nowych atrakcji. Jedną z nich jest żeglowanie. Obecnie jest to aktywność dostępna nie tylko dla zawodowców, ale również i dla amatorów, którzy chcą spróbować swoich sił w nowej dyscyplinie sportu.

To, czym Mazury mogą z powodzeniem konkurować z międzynarodowymi atrakcjami turystycznymi to nie tylko jeziora, ale również dziewicza przyroda, która nie została jeszcze naruszona przez wielkomiejską cywilizację. Spokój, bujna flora i fauna, którą możesz mieć na wyciągnięcie ręki.

Gdzie żeglować po Mazurach?

źródło 800px-2005-09_Masuren_2.jpg
źródło
800px-2005-09_Masuren_2.jpg

Na turystów, chcących poznać mazurskie jeziora czekają porty ulokowane od północy do południa regionu. Większość z nich znajduje się w bliskiej okolicy miast, w których znajdziemy sklepy, hotele, firmy oferujące czarter jachtów, puby, cluby i inne miejsca rozrywki, z których można korzystać po zejściu na ląd. Wbrew pozorom to nie tylko miejsce dla singli i grup znajomych. Na Mazurach każda rodzina znajdzie miejsce dla siebie. Bez znaczenia czy będą to całe wakacje na jachcie czy pół na pół – spędzone w pensjonacie i częściowo na łodzi. Oprócz tego mazurskie miasta oferują szereg atrakcji dla najmłodszych.

Do dyspozycji turystów i miłośników żeglowania czekają firmy oferujące profesjonalne czartery jachtów na Mazurach. Nowoczesne jachty, wyposażone w certyfikowane systemy bezpieczeństwa i nawigowania, które zapewnią komfort Tobie i bliskim. W razie potrzeby możesz skorzystać z portów i przystani, które udostępniają dostęp do prądu czy innych niezbędnych urządzeń.

Giżycko – najpopularniejsze miasto na Mazurach

źródło https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Gi%C5%BCycko_-_widok_na_Niegocin.jpg
źródło https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Gi%C5%BCycko_-_widok_na_Niegocin.jpg

Jeśli już znudzi się czarter jachtów na Mazurach, zawsze możemy udać się do Giżycka, czyli miasta, które na stałe wtopiło się w krajobraz tego regionu. Bez wątpienia można je uznać za polską stolicę żeglarstwa. Położone pomiędzy dwoma jeziorami – Niegocinem i Kisajnem, przyciąga setki turystów każdego sezonu

 

 

 

Kanał elbląski – co warto zobaczyć na Mazurach?

źródło https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kana%C5%82_Elbl%C4%85ski-ok_Milomlyna.jpg
źródło https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kana%C5%82_Elbl%C4%85ski-ok_Milomlyna.jpg

Kanał elbląski to jedna z nietypowych i oryginalnych atrakcji turystycznych, która każdego roku przyciąga polskie rodziny. Duże zainteresowanie wynika z jego oryginalnego wyglądu oraz nietypowych rozwiązań, które pozwalają pokonywać różnice wysokości pomiędzy jednym akwenem wodnym, a drugim, nawet o 100m. Ponadto warto dodać, że region ten jest objęty ochroną, z uwagi na unikatowy i naturalny krajobraz – to m.in. możliwość bliskiego obcowania z naturą.Rejs po Kanale Elbląskim będzie niezapomnianą przygodą dla całej rodziny.

Parki Dzikich Zwierząt

źródło https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Panorama_wolier_w_Parku_Dzikich_Zwierz%C4%85t_w_Kadzid%C5%82owie.jpg
źródło https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Panorama_wolier_w_Parku_Dzikich_Zwierz%C4%85t_w_Kadzid%C5%82owie.jpg

Jeżeli znudzi nam się rodzinne żeglowanie po Mazurach możemy udać się do parków przyrodniczych, w których dzieci mogą zobaczyć, a nawet dotknąć dzikie zwierzęta. Dodatkową zaletą takich miejsc jest fakt, że zwierzęta możemy obserwować w środowisku bardzo zbliżonym do naturalnego. .

Wokół mazurskich jezior i między innymi jeziora Niegocin działa wiele kwater prywatnych oraz ośrodków, w których bez trudu znajdziemy miejsce noclegowe dla siebie i swojej rodziny. Jest to jedno z jezior morenowych, które przyciąga szczególną uwagę turystów i żeglarzy-amatorów.

Czy żeglowanie może być rodzinną rozrywką?

Żeglowanie to sport drużynowy, więc idealny dla rodzin i grup znajomych. Podczas pływania po mazurskich rodzin możemy nie tylko odpocząć i chłonąć atmosferę. Rodzicie, którzy żeglują z dziećmi nie tylko dostarczają swoim pociechom nowych wrażeń, ale również integrują się i tworzą zgraną drużynę, która poradzi sobie w najtrudniejszych warunkach. Żeglowanie i rozbijanie obozowiska to nie tylko przyjemności. To również różnego rodzaju obowiązki, których wspólne wykonywanie zbliża nas do siebie. Żeby wakacje były przyjemne, nie zapomnij o bezpieczeństwie swoim i swoich dzieci.

Jak wynająć jacht na Mazurach?

Wybierając firmę czarterującą jachty nie kieruj się wyłącznie ceną za wynajem. Owszem, jest ona bardzo ważna, jednak często świadczyć może o stanie technicznym jednostki pływającej, a także o wszelkich usługach towarzyszących. Zanim wynajmiesz jacht zapytaj w firmie czarterowej o warunkach serwisu i pomocy w razie awarii. Każdorazowe wypożyczenie jachtu wiąże się z podpisaniem wiążącej umowy. Dlatego bardzo ważne jest zapoznanie się z nią jeszcze przed zaakceptowaniem warunków. Jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie bliskich i jednocześnie na udanych wakacjach na Mazurach – zrób rozeznanie w lokalnym rynku, które pozwoli Ci dokonać odpowiedniego wyboru.

Rodzinne jachty wynajmiesz na https://zegluj.pl/czartery-mazury-charter

 

Dziękujemy właścicielom ośrodków za przesłanie informacji o ich okolicy

1 Comments

  • Kamila Reply

    29 Lip, 2016

    Uwielbiam Szczecin! Warto tam pojechać, jest tam teraz bardzo ładna plaża. Ostatnio zatrzymałam się w Hotelu Dana, który jest bardzo eleganckim hotelem i spodoba się nawet wybrednym osobom (ja się do nich zaliczam) :)))

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sztukaspania