Jak spać w zimę
10

grudnia

Jak spać w zimę

Dla wielu osób czas zimowy to okres kiedy są notorycznie śpiące i zmęczone. Ale jest też spora grupa ludzi, której zimowa aura nie pozwala zasnąć. Zastanawiają się oni „Jak spać w zimę?”. Jeśli również należysz do tej grupy poniżej znajdziesz kilka cennych rad.

Znaczenie oświetlenia.

Krótsze zimowe dni zmuszają nas do używania sztucznego oświetlenia już od godzin popołudniowych. Ostre światło żarówek nie sprzyja zasypianiu. Sprawia bowiem, że nasz organizm nie wytwarza potrzebnej mu do regulacji snu melatoniny. Jeśli masz trudności z zasypianiem na kilka godzin przed snem postaraj się spędzać czas w pomieszczeniach z delikatnym, rozproszonym światłem lub w półmroku. Zrelaksuj się.

Moc świeżego powietrza.

Zimą w obawie przed utratą ciepła w naszych pomieszczeniach o wiele rzadziej otwieramy okna. To błąd. Świeże powietrze ma bowiem zbawienny wpływ na nasz organizm. Poza tym w pomieszczeniach o niższej temperaturze śpi się lepiej. Otwórz okno, połóż na grzejnik mokry ręcznik, który poprawi wilgotność powietrza. Nie zapominaj również o codziennym wysiłku fizycznym. Nawet krótki spacer pomoże Ci zasnąć.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sztukaspania