14

marca

Jak przedłużyć urlop w 2016 roku

Plaża jako miejsce na urlop
Plaża jako miejsce na urlop

Wielu z nas wraz z początkiem nowego roku z wielkim zainteresowaniem przygląda się temu jak wygląda kalendarz i czy nowy rok zaskoczy nas ciekawymi propozycjami na spędzenie wolnego czasu, bez konieczności brania kilku dni wolnego. Otóż rok 2016 zaskoczy nas wieloma propozycjami, które zapewne zainspirują nas do rodzinnych wyjazdów w góry, nad morze czy nad jezioro. Długie weekendy będą pojawiały się dosyć często co ucieszy zapewne każdego z nas, jednak jest też zła wiadomość, święta nie będą wypadały soboty co pozbawi nas dodatkowego dnia wolnego.

Przeglądając kalendarz w bieżącym roku  możemy zauważyć aż jedenaście propozycji na dłuższy weekend w  roku 2016 . Jest to dla wielu z nas bardzo ważna informacja, gdyż w większość zakładów pracy propozycję swojego urlopu powinniśmy przedstawić już na początku roku. Oczywiście nie jest to ostateczna propozycja możemy ją jeszcze zmienić jednak współpracując z innymi osobami powinniśmy już na początku roku określić się kto z nas decyduje się na który długi weekend. Dzięki takiemu planowaniu oszczędzimy sobie wielu problemów, a nawet konfliktów z naszymi współpracownikami.

W przypadku zaplanowania wyjazdu na długi weekend majowy i czerwcowy problem może pojawić się również z jego zaplanowaniem. Z reguły większość z nas planuje taki wyjazd na kilka tygodni, a nawet miesięcy wcześniej, a dzięki temu, że już wcześniej dokładnie zapoznamy się z kalendarzem na 2016 oku możemy skorzystać z naprawdę ciekawych ofert.

Pierwszy, a zarazem jeden z najdłuższych weekendów w roku 2016 pojawi się tuż na samym początku roku bo 1 – 6 stycznia, biorąc wolne 4 i 5 (poniedziałek, wtorek) możemy cieszyć się aż sześcioma dniami, jednak dla tych dla których sześć dni to jednak za mało proponujemy wziąć jeszcze dwa czyli czwartek, piątek i tym samym cieszyć się aż dziesięciodniowym wolnym. Jednak o tak długim weekendzie powinniśmy poinformować naszego pracodawcę zdecydowanie wcześniej.

Następnym okresem do radości w roku 2016 będą święta wielkanocne, w tym przypadku podobnie jak zawsze biorąc wolne w piątek 25 marca zapewniamy sobie 4 dni wolne od pracy. Kolejnymi czterema dniami wolnego możemy cieszyć się już na przełomie kwietnia i maja, biorąc wolne w piątek 29 kwietnia i w poniedziałek 2 maja, bez problemu zaplanujemy sobie długą i owocną majówkę.

Kolejny weekend który zadowoli nas wszystkich i będzie przy tym jednym z najatrakcyjniejszych weekendów w tym roku pojawi się jeszcze raz w maju, będzie to weekend Bożego Ciała gdzie zapewne większość z nas już od początku roku planuje sobie jak spędzi te kilka dni wolnego ponieważ biorąc cztery dni wolnego możemy cieszyć się dziewięciodniowym urlopem, a to pozwoli nam nawet na jakiś dalszy wyjazd.

Kolejne miesiące 2016 roku również będą przynosiły atrakcyjne bo nieco dłuższe weekendy. W wakacje również pojawi nam się dłuższy weekend. Biorąc wolne 12 sierpnia możemy skorzystać z czterodniowego urlopu i w miły i ciekawy sposób zakończyć czas wakacji.

Tradycyjnie również listopad i grudzień przyniesie nam dodatkowe dni wolne, będzie to oczywiście 1 i 11 listopada, a następnie oczekiwane przez cały rok święta Bożego Narodzenia. Zapoznanie się z kalendarzem stosunkowo wcześnie pozwoli nam zaplanować te wolne dni tak aby móc skorzystać z nich w odpowiedni sposób i odpocząć od codziennych obowiązków.

Kalendarz dni wolnych w 2016 roku

Data (dzień tygodnia) Nazwa święta Dzień dodatkowego urlopu
1 stycznia (piątek) Nowy Rok
6 stycznia (środa) Święto Trzech Króli 4 i 5 styczeń
27 marca (niedziela) Wielkanoc
28 marca (poniedziałek) Wielkanoc
1 maja (niedziela) Święto Pracy Urlop 2 maja przedłuża weekend do 4 dni
3 maja (wtorek) Święto Konstytucji 3 Maja Urlop 2 maja przedłuża weekend do 4 dni
15 maja (niedziela) Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki)
26 maja (czwartek) Boże Ciało 27 maja weź urlop aby przedłużyć weekend
15 sierpnia (poniedziałek) Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
1 listopada (wtorek) Wszystkich Świętych 31 października weź urlop aby przedłużyć weekend
11 listopada (piątek) Święto Niepodległości
25 grudnia (niedziela) Boże Narodzenie
26 grudnia (poniedziałek) Boże Narodzenie

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sztukaspania